Poslední část bytového projektu "Rezidence Nová tržnice" byla slavnostně předána

18. 01. 2024

V úterý 16. ledna 2024 přebrali zástupci města Veselí nad Moravou od zhotovitele poslední část rezidenčního projektu Nová tržnice. Tím se zakončuje tři roky trvající výstavba moderních bytových domů zahrnující i kompletní revitalizaci veřejného prostranství v centru města.

Zhotoviteli stavby – otrokovické PSG Construction a.s.– se realizace celé stavby dařila podle harmonogramu dohodnutého ve smlouvě o dílo z března 2021. „Realizace celého rezidenčního projektu, který zahrnuje 42 moderních bytů a 15 provozoven, včetně 7 nových zubních ordinací, byla rozdělena do dvou časových etap a trvala celkem 34 měsíců“ připomíná starosta města Veselí nad Moravou Petr Kolář.  

Nejdříve vyrostl polyfunkční dům s označením „C“, který je už od poloviny roku 2022 plně zabydlený a v přízemní části se provozuje řeznictví, pekařství, vinotéka, prodejna mobilních telefonů a zdravotní pojišťovna. Budova „B“ byla dokončena na podzim roku 2023 a právě v její přízemní části už dnes funguje 7 zubních ordinací. Poslední budova s označením „A“ disponuje 9 bytovými jednotkami a 3 provozovnami – květinářství, zámečnictví a kosmetika. A právě tato budova byla městu, jako investorovi celé stavby, předána v úterý 16. ledna 2024.  

„Prodej či pronájem všech bytů probíhal formou transparentní veřejné soutěže a stejně bude město pokračovat při uzavírání nájemních smluv k posledním volným bytům. Další kolo této veřejné soutěže je naplánováno na středu 28. února 2024 a všichni zájemci mají samozřejmě možnost se této veřejné soutěže zúčastnit“ zdůrazňuje starosta Petr Kolář.  

Ke každému novému bytu náleží parkovací stání a sklepní kóje, budovy disponují bezbariérovým přístupem s výtahem, vstup do domu je na čipovou kartu a samozřejmostí je podlahové topení s rekuperací. Hned vedle nových bytových domů vzniklo i nové parkoviště s kapacitou 40 stání a kompletní revitalizací si prošel navazující veřejný prostor směrem k sídlišti Chaloupky. Kromě dětského hřiště zde vzniklo nejen příjemné oddechové zázemí pro všechny generace, ale třeba i ohraničený prostor pro volný pohyb psů.   

Rezidenční projekt nabízí moderní bytové jednotky v dispozicích od garsonek až po 4+kk. Mladé veselské rodiny, které si byt koupily nebo pronajaly navíc město podporuje finančním zvýhodněním.

„Rezidence Nová tržnice je jedním z našich klíčových projektů v oblasti podpory bydlení, zvláště mladých rodin. Ještě před třemi lety na tomto místě v centru města stála soukromá polorozpadlá tržnice. Dnes zde stojí tři bloky moderního rezidenčního bydlení s veškerým potřebným zázemím. A to považuji za takový malý veselský zázrak.“ uzavřel starosta Petr Kolář.  

Celý projekt velmi pozitivně komentoval i ředitel závodu Otrokovice a člen představenstva PSG Construction a.s. Ing. David Blažek „Je to 1 051 dnů, od okamžiku, kdy jsme zahájili práce na stavbě prvního polyfunkčního domu "C" a 533 dnů od zahájení stavby budov "B" a "A". Jsme rádi, že jsme přispěli k proměně této části města, kde stávala stará tržnice. Chtěl bych poděkovat celému vedení města Veselí nad Moravou v čele s panem starostou Petrem Kolářem, které prokázalo odvahu ve výstavbě bytových domů v městské režii, což dnes není úplně běžné. Děkuji také celému realizačnímu týmu, který se podílel na výstavbě celé Rezidence Nová tržnice." dodal David Blažek.

PSG Construction a.s. je rodinná stavební firma se sídlem v Otrokovicích, která se kromě bytové výstavby specializuje na realizaci průmyslových objektů a staveb občanské vybavenosti. V minulém roce PSG Construction získala ocenění Stavební firma roku 2022.