Nabízíme PRONÁJEM moderních bytových jednotek. Zájemce zveme na prohlídky

27. 07. 2023

V centru města Veselí nad Moravou vyrůstá již třetím rokem rezidenční projekt Nová tržnice. Kromě čtyřiceti moderních bytů zde vzniká osm prodejen a dokonce sedm nových zubních ordinací. Část nově postavených bytů nyní město nabízí k pronájmu.

Celý rezidenční projekt se skládá ze tří polyfunkčních domů, z nichž první - který nese označení „C“ - byl dokončen již před rokem. Do září letošního roku bude dokončen prostřední blok „B“ a během letošní zimy i poslední objekt „A“, včetně nového veřejného parkoviště. Z celkového počtu 24 nově dokončovaných bytů má již 12 svého majitele a po dokončení stavby s nimi bude město uzavírat kupní smlouvy. Zbývajících 12 bytů město nyní nabízí k pronájmu, a to opět formou veřejné soutěže, se zvýhodněním mladých veselských rodin.

V posledních měsících vnímáme výrazné navýšení poptávky po kvalitním bydlení v nájemních bytech. To samozřejmě souvisí s aktuální ekonomickou situací, zejména s navýšením úrokových sazeb u hypotečních úvěrů“ vysvětluje veselský starosta Petr Kolář. Proto také rada města schválila úpravu pravidel, která umožňují na nově vystavěné byty uzavírat nájemní smlouvy. „Jedná se o moderní byty o velikosti 28 až 85 m2 se zcela bezbariérových přístupem, s vlastním parkovacím místem i sklepní kójí. Byty budou vybavené kuchyňskou linkou, včetně spotřebičů zahrnující varnou desku, teplovzdušnou i mikrovlnou troubu, myčku a lednici. V bytech bude také instalováno základní interiérové osvětlení“ doplňuje starosta města.

Byty budou k pronájmu nabízeny opět formou transparentní veřejné soutěže. Termín jejího prvního kola s nabídkou tří bytových jednotek je stanoven na středu 27. září 2023. První nájemníci by se tak do nových bytů mohli stěhovat už během podzimních měsíců.  Radnice také pro zájemce vyhlásila termíny prohlídek nových bytových jednotek. Ty se uskuteční ve čtvrtek 21. a v pondělí 25. září, vždy v 16,00 hodin.  Obdobně, jako při prodeji bytů, i v případě nájmů nabízí město finanční zvýhodnění mladým veselským rodinám.

Oznámení o vyhlášení veřejné soutěže o nejhodnější nabídku na pronájem bytových jednotek v rámci projektu "Rezidence Nová tržnice"

Pravidla veřejné soutěže o nejvhodnější nabídku na pronájem bytových jednotek v rámci projektu Rezidence Nová tržnice ve Veselí nad Moravou_1.pdf