Výstavba pokračuje! Poklepání základního kamene objektů „A“ a „B“ Rezidence Nová tržnice proběhlo 15.09.2022

19. 09. 2022

Veselí pokračuje s výstavbou nových bytů. Ve čtvrtek 15.09.2022 došlo k poklepání základního kamene objektů „A“ a „B“, které jsou součástí jednoho z velkých projektů financovaných z rozpočtu města Veselí nad Moravou s názvem Rezidence Nová tržnice. Projekt poskytuje moderní ubytování v centru města. V červnu došlo k finálním stavebním úpravám první vybudované výstavby s označením „C“. Dne 15.09.2022 v 15:09 hodin došlo k symbolickému poklepání základního kamene objektů „A“ a „B“. Akce se zúčastnili představitelé města Veselí nad Moravou v čele se starostou Petrem Kolářem a zástupci zhotovitele, společnosti PSG Construction a. s., v čele s ředitelem závodu Otrokovice Davidem Blažkem a obchodním ředitelem Jaroslavem Ševelou.

Po výstavbě objektu “C“ pokračuje město s investicí do dalších dvou budov. Rezidence Nová tržnice poskytuje moderní ubytování v centru města. Zvýhodněny jsou mladé rodiny. Součástí výstavby navazujících objektů “A“ a “B“ bude výsadba zeleně a veřejné parkoviště, které budou moci využít nejen občané města, zejména z části Chaloupky, ale také zákazníci nových provozoven. Součástí projektu je rovněž výstavba první veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily ve Veselí nad Moravou.

„V současné chvíli je vydané stavební povolení na navazující objekty s označením „A“ a „B“ i na nové veřejné parkoviště s kapacitou 55 parkovacích míst pro osobní automobily. V těchto objektech vznikne dalších 24 bytů a 9 nebytových prostor, mezi nimi i 6 nových zubních ordinací. I v tom vidím přidanou hodnotu celého projektu,“ uvádí starosta Veselí nad Moravou Petr Kolář.

Předpokládané dokončení výstavby polyfunkčního domu „B“ je v prosinci roku 2023, polyfunkční dům „A“ by měl být postaven v první polovině roku 2024. Celkové náklady na výstavbu obou objektů činí více než 160 milionů korun.

Výstavbu polyfunkčních domů „A“ a B“ realizuje stavební skupina PSG, která v tomto roce již zhotovila první objekt „C“ Rezidence Nová tržnice. Společnost PSG také realizovala první etapu revitalizace přilehlého sídliště Chaloupky, která zahrnovala prvky pro děti, workoutové hřiště, cyklostezku nebo prostor pro psí agility.

Těší mě, že můžeme navázat na velmi dobrou spolupráci se zástupci města Veselí nad Moravou, kteří mohou být svým progresivně-developerským přístupem v oblasti bydlení inspirací pro ostatní města. Vítězství v této další veřejné zakázce je i v podstatě pochvalou pro celý náš tým, který se podílel na předchozí výstavbě polyfunkčního domu „C“, protože na této zakázce zástupci města Veselí nad Moravou poznali, že jsme odborníci a jednáme férově,“ uvedl Ing. Jaroslav Ševela, obchodní ředitel PSG Construction a.s.

Stavební skupina PSG má téměř stoletou historii, je významným generálním zhotovitelem staveb a patří mezi největší dodavatele prefabrikovaných a monolitických konstrukcí v ČR. Společnost realizuje dodávky staveb a investičních celků všech velikostí a stupňů náročnosti na klíč. Mezi známé realizace stavební skupiny PSG patří například Kongresové centrum Zlín, Vodní svět Velké Karlovice nebo průmyslový objekt pro firmu Hirschmann, který získal ocenění Stavba roku 2019 Zlínského kraje. Společnost PSG se také může pochlubit vynikající péčí o zaměstnance, jelikož již podruhé v řadě zvítězila v anketě Zaměstnavatel regionu do 500 zaměstnanců.