Stavba Rezidence Nová tržnice pokračuje

17. 08. 2022

Začátkem léta došlo ke kompletnímu dokončení výstavby první budovy Rezidence Nová tržnice. Noví majitelé bytových prostor se budou moci stěhovat v průběhu srpna. A jak je to v současné chvíli se stavbou objektů „A“ a „B“?

V červnu došlo k finálním stavebním úpravám první vybudované výstavby Rezidence Nová Tržnice. Stavba objektu „C“ poskytuje novým majitelům celkem 18 bytových jednotek a 5 provozoven, které budou poskytovat služby v podobě řeznictví, pekařství, vinotéky, prodejny telefonů a zdravotní pojišťovny. Dle plynulého chodu by se měli noví majitelé bytů stěhovat v průběhu měsíce srpna, majitelé nebytových prostor pak zahájí prodej začátkem září.

V současné chvíli „máme vydané stavební povolení na navazující objekty s označením „A“ a „B“ i na nové veřejné parkoviště s kapacitou 55 parkovacích míst pro osobní automobily,“ uvádí starosta Petr Kolář. V pondělí 8. srpna došlo k oficiálnímu předání staveniště vybranému zhotoviteli – společnosti PSG Construction z Otrokovic.

„Výrazný nárůst cen stavebních materiálů, vysoká inflace i vzrůstající úrokové sazby hypoték a dalších úvěrů – to vše provází všechny dnešní stavby, ať veřejné nebo soukromé. Ekonomičtí experti z České národní banky i z Ministerstva financí předpokládají pokles inflační hladiny i úrokových sazeb v průběhu příštího roku, naopak pokles cen stavebních materiálů už je velmi nepravděpodobný,“ osvětluje situaci starosta Veselí nad Moravou. Právě z takových důvodů je potřeba zamyslet se nad budoucími smluvními postupy.

„V objektech „A“ a „B“ bude celkem 24 bytů a 9 nebytových prostor. Z toho jsou již na 13 bytů uzavřeny smlouvy o smlouvách budoucích kupních, podle výsledků dvou kol veřejné soutěže, která proběhla v prosinci a v březnu. Je možné, že dnes bychom úrovně těchto vysoutěžených cen ani nedosáhli. Proto bylo rozhodnuto o dočasném pozastavení dalšího prodeje a zastupitelé v červnu schválili úpravu pravidel, která umožňuje na nově vystavené byty uzavírat nájemní smlouvy. Bude tedy především záležet na dalším vývoji celkové ekonomické situace, která určí, zda bude výhodnější zbývající byty prodat, nebo naopak ponechat v majetku města a pronajímat je. Pro jednání Finančního výboru byly předloženy tři modely dalšího postupu. Výbor téměř jednomyslně podpořil variantu stávajícího pronájmu a následného prodeje bytů,“ dodává starosta Petr Kolář.

O dalším postupu vás budeme informovat.