První polyfunkční dům v Rezidenci Nová tržnice je stavebně dokončen

23. 05. 2022

Město Veselí nad Moravou převzalo od zhotovitele stavby první budovu Rezidence Nová tržnice. Bydlení v ní najde 18 rodin, v přízemí zde přibyde také pět provozoven.

Na stavbu s označením "C" plynule navazují práce na revitalizaci parkové části sídliště Chaloupky. V rámci zakázky se zde buduje cyklostezka, workoutové a psí hřiště, ale také instalace několika unikátních dětských prvků.

„Narůstající poptávka o všechny termíny veřejných soutěží jak na byty v Rezidenci Nová tržnice, tak na pozemky v lokalitě RD Hutník, nám potvrdila, že nabídka kvalitního bydlení v našem městě rozhodně má smysl. Mám velkou radost, že mezi vítěznými uchazeči jsou zejména mladí lidé, kteří chtějí ve Veselí zůstávat,“ komentoval starosta města Petr Kolář.

Právě mladé rodiny s dětmi se veselská radnice snaží v rámci veřejných soutěží finančně zvýhodnit. Ke každému novému bytu navíc náleží parkovací stání a sklepní kóje, budova disponuje výtahem. Vstup do domu je na čipovou kartu a počítalo se s podlahovým topením a rekuperací. Hned vedle nových bytových domů vzniklo také parkoviště, brzy přibyde nové dětské hřiště s klidovou zónou nacházející se směrem k sídlišti Chaloupky.

"Zkrátka moderní bydlení v pravém slova smyslu,“ 

doplňuje starosta města poznámku k nabízeným bytům v rezidenci Nová tržnice ve Veselí nad Moravou.