Veřejný prostor mezi Rezidencí Nová tržnice a sídlištěm Chaloupky přinese klidovou zónu i nová parkovací místa

26. 01. 2022

Během měsíce února bude po mnoha letech projednávání a příprav zahájena první etapa kompletní revitalizace sídliště Chaloupky.

Výběrové řízení na realizaci stavby vyhrála společnost PSG Construction, a.s., která aktuálně ve Veselí nad Moravou buduje také Rezidenci Nová tržnice. Hotovo by mělo být do května letošního roku, cena stavby činí cca 18,5 milionu Kč. První etapa revitalizace vychází ze studie zpracované městským architektem Ivem Ondračkou, vlastní projektovou dokumentaci zpracoval Atelier zahradní a krajinářské architektury pod vedením Ing. arch. Martina Königa.
 
V prostoru mezi sídlištěm Chaloupky a vznikající Novou tržnicí vyroste kompletně nové dětské hřiště, zázemí pro maminky s dětmi, workoutová sestava pro cvičení i prostor pro venčení psů. Součástí revitalizace budou výměny povrchu cest i městského mobiliáře – nové odpadkové koše, lavičky nebo veřejné osvětlení. V lokalitě přibude také zeleň a vodní prvek. Podél nově vzniklé komunikace přibudou podélná parkovací stání.
 
Na tuto první etapu budou následně navazovat etapy další, které počítají s terénními úpravami s výsadbou zeleně a s dalším navýšením kapacity parkovacích míst v celé lokalitě Chaloupek,“ okomentoval zahájení prací starosta města Petr Kolář.