Rezidence Nová tržnice se rozrůstá, další byty se vysoutěží ještě letos

05. 11. 2021

O bydlení v Rezidenci Nová tržnice je velký zájem. Všech 18 bytů v sekci „C“ již má své nové majitele. Nyní Rada města Veselí nad Moravou rozhodla o dalším pokračování úspěšného projektu. Dalších 7 bytů z nové sekce B bude nabídnuto k prodeji v rámci veřejné soutěže již ve středu 8. prosince 2021.

Celkem 40 účastníků přilákalo poslední kolo veřejné soutěže o 6 nových moderních bytů v Rezidenci Nová tržnice. Soutěž proběhla v září a jednalo se o poslední termín pro sekci C tohoto projektu. 

„Narůstající poptávka o všechny termíny veřejných soutěží jak na byty, tak na pozemky, nám potvrdila, že nabídka kvalitního bydlení v našem městě rozhodně má smysl. Mám velkou radost, že mezi vítěznými uchazeči jsou zejména mladí lidé, kteří chtějí ve Veselí zůstávat,“ komentoval starosta města Petr Kolář. Právě mladé rodiny s dětmi se také veselská radnice snaží v rámci veřejné soutěže finančně zvýhodnit. 

S ohledem na výrazný zájem o všechna kola veřejných soutěží se městští radní rozhodli pokračovat s výstavbou dalších částí bytového projektu Rezidence Nová tržnice. V průběhu následujících dvou let by tak mělo vzniknout dalších 15 bytových jednotek v sekci B a 9 bytů v nejmenší sekci A.

„Ke každému novému bytu náleží parkovací stání a sklepní kóje, budova disponuje výtahem. Vstup do domu je na čipovou kartu a počítá se s podlahovým topením a rekuperací. Hned vedle nových bytových domů by mělo vzniknout i parkoviště s veřejným dobíjecím místem pro elektroauta a nové dětské hřiště s klidovou zónou nacházející se směrem k sídlišti Chaloupky. Zkrátka moderní bydlení v pravém slova smyslu,“ doplňuje starosta města informace k nově nabízeným bytům v rezidenci Nová tržnice ve Veselí nad Moravou.

Oznámení o vyhlášení veřejné soutěže o nejvhodnější nabídku na prodej bytových jednotek v rámci projektu "Rezidence Nová tržnice" ve Veselí nad Moravou